Jak vybrat umělý stromek?

Praktický článek o umělých stromcích

Už se nechcete trápit s živým vánočním stromkem a chcete raději vsadit na ten umělý? Rozhodně o něm můžeme říci, že z hlediska celé řady výhod je to rozhodně volba, která vás nezklame. Pojďme se podívat na to, jak ten správný umělý vánoční stromeček vlastně vybrat. Ne vždy totiž můžete mít v tomto směru jasno. Pamatujte navíc, že vám bude sloužit i několik následujících let a tak je třeba vybírat skutečně obezřetně. Než se podíváme na vzhled, začneme ještě trochou praktičnosti. Zaměřte se při výběru také na stojánek, hlavně jeho hmotnost a velikost. Ten je totiž přímo spojený s celkovou stabilitou vašeho stromku. I to je důležité kritérium celého vašeho výběru.

Základem je jeho výška

Ta by měla být tím nejdůležitějším, na co hledět. Dnes platí, že prodej umělých stromků nabídne skutečně bohatý výběr možností. Ty mohou začínat na několika desítkách centimetrů a mohou končit na hodnotách, které přesahují i dva metry. Ty nejvyhledávanější najdeme samozřejmě v segmentu mezi jedním a druhým metrem. Oblíbenou volbou je umělý vánoční stromek 180 cm. Ten se hodí především tam, kde plánujete jeho umístění na zeď. I na ní rozhodně vynikne. Navíc je jeho velkou výhodou i to, že je nejvíce podobný živému vánočnímu stromku – právě pro svou výšku.

Plánujete-li stromek umístit na podstavec, nebo třeba na vaši komodu nebo jiný vyvýšený prostor, určitě doporučujeme velikosti menší. Dobrou cestou jsou umělé stromečky s výškou okolo jednoho metru. Pokud bydlíte sami a na Vánoce si příliš nepotrpíte, ale přesto chcete tradice lehce dodržovat, jsou správnou volbou ty menší, ve výškách několika desítek centimetrů.

Hleďte i na jeho košatost

Druhým kritériem výběru jen rozhodně košatost, kterou vánoční stromky mají. Důležitá vlastnost, která se celkově podepisuje i na jeho tvaru. Můžete zvolit varianty spíše užší, stejně jako takové, kdy díky košatosti dosáhnete i průměru většího než jeden metr. Většinou vám umělé vánoční stromky umožní celkově nastavit a doladit tento vzhled. Jednotlivé větvičky a totiž drží v polohách, do jakých je umístíte. Toto kritérium výběru také souvisí s tím, jak bude výsledný umělý vánoční stromeček podobný tomu živému. Dnes platí, že jsou varianty, které se dají považovat za velmi podobné imitace – třeba i proto, že obsahují šišky. Jsou ale o takové umělé vánoční stromky, které mají spíše pravidelný kuželovitý tvar. I ten má však něco do sebe.

Nezapomínejme i na správnou barvu

Stejně jako najdeme v přírodě celou řadu různě barevných vánočních stromků, najdeme různé barevné kombinace i na pultech obchodů. I zde může vánoční stromeček nabídnout několik barevných provedení. Pokud se zaměříme na ty nejčastější, je to určitě světle nebo tmavě zelená barva. Volit bychom měli tu, která našemu pohledu připadá přirozenější. Zároveň je třeba myslet na to, aby stromeček příliš nezapadl do našeho interiéru. Volit lze ale i varianty, které mohou svým lehkým nádechem do modra připomínat modříny. V sortimentu najdete také luxusní umělé vánoční stromky, které mohou nabídnout i jehličí bílé. I to je poměrně jedinečná volba. Ta se hodí všude tam, kde je kladen důraz na to, udělat ten nejlepší možný dojem. Nebudeme přehánět, pokud řekneme, že tyto vypadají nejlépe.

A co na stromeček?

Stejně jako si dnes lidé na Vánoce zjednodušují život tím, že si koupí umělý stromek, je jasnou volbou při výběru vánočního dekorativního osvětlení to elektrické, nejlépe s LED diodami. Kdo by dnes chtěl riskovat nebezpečí požáru, obzvlášť o Vánocích? Živé svíčky jsou krásné, ale moderní světelné vánoční řetězy vykouzlí stejně čarovnou vánoční atmosféru a navíc úsporněji a hlavně bezpečněji.


Doporučujeme

Kvalitní umělé stromky od kokiskashop.cz

Umělý vánoční strom
tmavě zelený, 1,20 m

Tento vánoční umělý strom je k nerozeznání od živého vánočního stromku.

Umělý vánoční stromek se šiškami
150 cm

Umělý vánoční stromek s plastovým stojanem, tmavě zelený se zasněženým vzhledem.

Umělý vánoční strom
1,8 m

Stromeček k nerozeznání od živého, ale s mnohem delší trvanlivostí.