Výhody umělého stromku

Praktický článek o umělých stromcích

Kupovali jste si stále živý vánoční stromek a nyní již přemýšlíte o změně? Pokud ano, pojďme se společně podívat na možnosti těch umělých. Ty rozhodně nezklamou. Nejste-li stále definitivně rozhodnuti, provedeme vás několika hlavními výhodami, které dokážou nabídnout. Rozhodně je jich více, než si možná sami myslíte.

Vzhled vás rozhodně nadchne

Pokud jste vybírali umělé stromečky před několika lety, možná jste byli zklamáni tím, jak konkrétně vypadaly. Tento problém už je minulostí. Aktuální možnosti můžeme skutečně zařadit mezi jednu z klíčových výhod. Řada z nich je totiž doslova k nerozeznání od živé varianty. To celkově přispívá k tomu, že právě estetické hledisko nebude tím hlavním rozhodujícím faktorem právě ve chvíli, kdy budete nad danými možnostmi váhat. Ideálním příkladem mohou být třeba luxusní umělé vánoční stromky, které dnes patří mezi naprostou špičku.

Výběr je více než velký

Ruku v ruce s jejich vzhledem je také jistota poměrně bohatého výběru. Na mysli máme především velikost. Pokud žijete sami a nejste příliš nároční, může vám prodej vánočních stromků nabídnout varianty do jednoho metru. Ty rozhodně dostačují všem nenáročným jedincům. Pro rodiny se však nabízí možnosti mnohem zajímavější. Máme-li být konkrétní, mohou to být umělé stromky v životních velikostech. Výjimkou tak nejsou varianty jak do dvou metrů – nejvyužívanější je umělý vánoční stromek 180 cm, tak i takové, které tuto velikost překračují.

Zapomeňte na problémy s padajícím jehličím

Dalším dobrým důvodem a velkou výhodou je to, že s daným stromkem není spojen žádný nezbytný úklid. Jistě i vy vzpomínáte, jak náročné je pravidelné zametání nebo luxování. Živý vánoční stromek zkrátka opadává – nejhůře je na tom smrk. Zvolíte-li umělé vánoční stromky, nic takového vás nečeká. Je jedno, jak budete se stromkem manipulovat, stejně tak je jedno, kam ho umístíte. Ani kousek umělého jehličí zkrátka na zem nespadne. Svátky vánoční tak můžete mít spojeny hlavně s pohodou a nikoliv s neustálým úklidem.

S touto výhodou souvisí také fakt, že z živého stromku mnohdy může odkapávat také smůla. Skvrny na koberci tak mohou být pro mnoho domácností neřešitelný problém. I zde platí, že když zvolíte ten správný vánoční stromeček, nemusíte nic z toho řešit.

Pokud chcete na Vánoce ušetřit ještě více času, kupte si umělý vánoční stromek již ozdobený. Velice elegantní a efektní variantou jsou potom světelné vánoční dekorace v podobě svítícího LED stromu, který je nejenom krásný, ale také úsporný a zvláště trvanlivý. Odpadne Vám tak starost se světelnou vánoční výzdobou a především se sháněním vhodného vánočního světelného řetězu.

Nejenom na jedny Vánoce

Běžný živý stromek vám samozřejmě vydrží maximálně po dobu několika dní. Zvláště teplo v místnosti se negativně projevuje na jho vzhledu. Po Vánocích tak musí končit definitivně v koši. Umělé stromečky však můžete použít i opakovaně. Budou tak k dispozici řadu následujících Vánoc. Jejich uchování je přitom velmi jednoduché. Díky své celkové konstrukci je lze sbalit do poměrně kompaktního tvaru. Následně je můžete umístit na suché místo. Za rok, opět před vánoci ho stačí jednoduše vyndat a opět použít.

Pokud budete nespokojeni s jeho vzhledem, třeba kvůli usazenému prachu, můžete ho také jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Díky tomu bude opět vypadat jako nový. Výhody zkrátka jasně převládají. A co vy, stále snad přemýšlíte nad živou variantou?


Doporučujeme

Kvalitní umělé stromky od kokiskashop.cz

Umělý vánoční strom
tmavě zelený, 1,20 m

Tento vánoční umělý strom je k nerozeznání od živého vánočního stromku.

Umělý vánoční stromek se šiškami
150 cm

Umělý vánoční stromek s plastovým stojanem, tmavě zelený se zasněženým vzhledem.

Umělý vánoční strom
1,8 m

Stromeček k nerozeznání od živého, ale s mnohem delší trvanlivostí.